اخبار پژوهشگاه
رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی گفت: الگوی اداره آزمایشگاه‌ها باید با رویکرد مشارکت حداکثری اساتید و کارشناسان خبره دانشگاه آزاد اسلامی در مدیریت و درآمد حاصله تغییر پیدا کند.

به گزارش روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی، دکتر بابک نگاهداری رئیس پژوهشگاه و شبکه آزمایشگاهی دانشگاه آزاد اسلامی از آزمایشگاه‌ها، کارگاه‌ها، مراکز تحقیقاتی، مراکز رشد، باشگاه نخبگان، آموزشکده‌های سما و استارت‌آپ دارویی واحدهای دانشگاهی سمنان، دامغان، گرمسار و ایوانکی بازدید کرد.

دکتر نگاهداری در حاشیه این بازدید با بیان اینکه دانشگاه آزاد اسلامی از زیرساخت‌های تخصصی آزمایشگاهی و کارگاهی بی نظیری در کشور برخوردار است، گفت: اگر الگوی مدیریتی آنها به گونه‌ای باشد که منافع و سود دانشگاه و اساتید و کارشناسان خبره از ارائه خدمات تخصصی آزمایشگاهی توأمان در نظر گرفته شود، یقیناً تحول جدی در این حوزه شکل خواهد گرفت.

وی افزود: آیین‌نامه‌ای در خصوص واگذاری اداره آزمایشگاه‌ها به اساتید دانشگاه آزاد اسلامی در حال تدوین است.

دکتر نگاهداری خاطرنشان کرد: تمرکز بر درآمدزایی و بازاریابی فعال برای ظرفیت‌های آزمایشگاهی و کارگاهی دانشگاه با مشارکت اساتید، اخذ تأییدیه استاندارد برای آزمایشگاه‌ها، تعریف مأموریت انجام خدمات تخصصی خاص برای آزمایشگاه‌های همکار استاندارد متناسب با ظرفیت‌های تجهیزاتی و علمی هر کدام، بهینه‌سازی و به‌روزرسانی سامانه ساها از مهم‌ترین رویکردهای دوره جدید شبکه آزمایشگاهی دانشگاه است.